Czy w polskie Lotto można grać przez Internet?

12th Luty 2017, 10:27

Polskie LottoPolskie Lotto oferowane jest polskim graczom od 60 lat. W styczniu tego roku minęło dokładnie 60 lat od pierwszego losowania loterii, która zmieniała wiele razy swoją nazwę, ale zasady cały czas są takie same. Mamy XXI wiek, wszystko się rozwija, a nadal Totalizator Sportowy nie wprowadził możliwości gry w Lotto przez Internet.

W Polsce wielu miłośników Lotto wręcz domagało się, by organizator wyszedł naprzeciw oczekiwaniom graczy i by wreszcie umożliwiono zakup losów w wygodniejszy sposób: za pomocą smsów czy przez Internet. Jakiś czas temu w mediach pojawiały się nawet informacje, że opracowywana jest nowa ustawa związana z grami liczbowymi, dzięki której wreszcie będzie można grać w Lotto online. Jednak od tamtego czasu Totalizator Sportowy nie wprowadził możliwości gry za pomocą dostępu do Internetu.

Rozwiązaniem tej sytuacji, której TS się sprzeciwia, jest korzystanie z serwisów, które oferują polskie Lotto online. Takich serwisów internetowych powstaje coraz więcej, wśród nich oczywiście LottoPark. Według prawa korzystanie z takich serwisów w Polsce nie jest nielegalne, ponieważ serwisy nie organizują loterii, a jedynie oferują usługę pośrednictwa w zakupie losów. Klient wybiera swoje szczęśliwe liczby, opłaca zakup losu, a przedstawiciel firmy pośredniczącej odwiedza stacjonarną kolekturę i w sposób legalny dokonuje zakupu losów.

Totalizator Sportowy odcina się od serwisów, które oferują pośrednictw w zakupie losów i możliwość kupowania losów Lotto przez Internet. Spowodowane jest to najprawdopodobniej obawą, że serwisy te mogą oszukiwać swoich klientów i że może się to odbić na opinii TS. Oczywiście możliwość oszustwa istnieje, dlatego klienci, którzy chcą grać w Lotto online, powinni starannie wybierać strony internetowe i firmy, z którymi chcą rozpocząć współpracę.

Organizator polskiego Lotto nie jest stratny, ponieważ dzięki dostępowi do Lotto online, sprzedaż losów polskiej loterii znacznie się zwiększa, ponieważ losy kupują nawet gracze zagraniczni. Dzięki serwisom takim jak LottoPark o polskiej grze liczbowej dowiadują się gracze z całego świata, którzy kupując losy przez Internet, znacznie zwiększają przychody Totalizatora Sportowego. Za pośrednictwem serwisów internetowych w polskie Lotto grają chociażby Brytyjczycy, Słowacy, Rosjanie, Ukraińcy, Włosi, a nawet Chińczycy, Hindusi, Turcy czy Australijczycy.

Poza tym ważnym aspektem jest również fakt, że Polaków jest pełno na całym świecie, więc również Polacy mieszkający za granicą, mogą grać w polskie Lotto online! Przykładem mogą być chociażby polskojęzyczni gracze, którzy przebywają w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii, a nadal chcą grać w największą loterię ze swojego rodzinnego kraju.

Ciężko zrozumieć dlaczego organizatorzy polskiego Lotto nie chcą wprowadzić oficjalnie możliwości kupowania losów przez Internet. Być może kiedyś dojdą do wniosku, że jest to opłacalne, ale póki co – korzystają na tym firmy pośredniczące w zakupie losów największych loterii liczbowych świata.

Ja osobiście wolę kupować losy lotto przez Internet, niż stać w kolejkach do kolektury czy tracić czas na ich odwiedzanie. W XXI wieku dostęp internetowy do usług i towarów to ogromny atut, a kto tego nie rozumie – ten na tym traci.

Mega Millions przez Internet

Zagraj już dziś w amerykańskie lotto!

Rekordowe kumulacje lotto i atrakcyjne nagrody czekają!

Sprawdzaj wyniki lotto wygodnie i sprawnie przez Internet!

Zagraj w ulubione loterie bez wychodzenia z domu!

Największe loterie lotto na świecie

Witaj w świecie lotto online!

Znajdziesz tu największe gry lotto, a także świeże wyniki losowania lotto i ciekawostki.

Sprawdzaj archiwalne wyniki losowania i najświeższe informacje.

Wybierz loterię dla siebie i zagraj online już dziś!

Czekają na Ciebie m.in. Powerball, EuroMillions, SuperEnalotto czy polskie Lotto.