Słynna hiszpańska loteria El Gordo de la Primitiva

28th Lipiec 2017, 11:00

el gordoEl Gordo de la Primitiva (znana również jako El Gordo), jak sama nazwa wskazuje, jest jedną z największych i najstarszych aktywnych loterii na świecie. Jej początki sięgają aż XVIII wieku, od tego czasu wielokrotnie się zmieniała, a w 1862 roku została nawet zamknięta, ale ostatecznie po ponad stu latach ją wznowiono. Choć El Gordo de la Primitiva organizowana jest w Hiszpanii, jej losy dostępne są dla graczy z całej Europy, dzięki serwisom internetowym oferującym możliwość udziału w zagranicznych loteriach liczbowych online.

Losowania El Gordo odbywają się raz w tygodniu, w niedzielę o godzinie 21.30 lokalnego (GMT+1) i gromadzą przed telewizorami rzesze fanów, z których każdy liczy na zdobycie wielkiej fortuny. Największym do tej pory zwycięzcą tej loterii był gracz, który w sierpniu 2013 roku rozbił pulę 66 600 000 euro. Nie wiadomo kim był ów gracz i co zrobił z wygraną, ponieważ postanowił zachować anonimowość, ale nie ulega wątpliwości, że był wielkim szczęściarzem.

Zasady gry w El Gordo sprowadzają się do wyboru sześciu liczb ze zbioru od 1 do 49 i jednej dodatkowej, tzw. Reintegro. Nagrody przyznawane są dopiero wtedy, gdy gracz trafi co najmniej trzy liczby lub Reintegro. Najniższa gwarantowana wartość głównej wygranej wynosi 3 mln euro. Jeśli nikomu nie uda się wytypować poprawnie wszystkich liczb, nagroda główna trafia do puli zwiększając wygraną w kolejnym losowaniu. Kumulacje są praktycznie nieograniczone, a to oznacza, że kwota głównej wygranej może osiągnąć naprawdę zawrotną wartość.

Prawdopodobieństwo wygranej choćby szóstego stopnia w El Gordo de la Primitiva wynosi w przybliżeniu 1:10, a więc jest bardzo wysokie. Choć jednak loteria ta przyniosła fortunę wielu szczęściarzom, jak dotąd żaden Polak nie wytypował w niej poprawnie wszystkich siedmiu liczb. Czy chcesz być pierwszym, któremu się to uda?

Mega Millions przez Internet

Zagraj już dziś w amerykańskie lotto!

Rekordowe kumulacje lotto i atrakcyjne nagrody czekają!

Sprawdzaj wyniki lotto wygodnie i sprawnie przez Internet!

Zagraj w ulubione loterie bez wychodzenia z domu!

Największe loterie lotto na świecie

Witaj w świecie lotto online!

Znajdziesz tu największe gry lotto, a także świeże wyniki losowania lotto i ciekawostki.

Sprawdzaj archiwalne wyniki losowania i najświeższe informacje.

Wybierz loterię dla siebie i zagraj online już dziś!

Czekają na Ciebie m.in. Powerball, EuroMillions, SuperEnalotto czy polskie Lotto.