Jane Park chce pozwać loterię EuroMillions za zniszczenie życia

13th Kwiecień 2017, 11:19

EuroMillionsHistorie milionerów lotto mogą być przestrogą dla graczy, którzy marzą o wielkiej wygranej. Dziś chciałbym przedstawić jedną z ostatnich historii, która obiegła media na całym świecie. Była milionerka EuroMillions, po roztrwonieniu większości swojej nagrody, chce pozwać organizatorów za zniszczenie życia. Czy to prawdziwy argument czy może próba wyciągnięcia od loterii jeszcze większych pieniędzy?

Jane Park wygrała milion funtów w 2013 roku, miała wtedy zaledwie 17 lat. Według prawa obowiązującego w Wielkiej Brytanii w lotto mogą grać osoby, które skończyły 16. rok życia. Obecnie ma 21 lat i zapowiada, że oskarży organizatorów loterii o zniszczenie jej życia i spowodowanie, że straciło ono sens, a jedynym celem w jej życiu stało się wydawanie pieniędzy i dobra materialne.

Gdy dziewczyna wygrała milion funtów w EuroMillions lotto, pracowała w Edynburgu za 8 funtów na godzinę, mieszkała ze swoją mamą w skromnym mieszkaniu. Gdy odebrała pieniądze z europejskiej loterii zdecydowała, że nadszedł czas na spełnianie różnych zachcianek i pragnień, a były to m.in. powiększenie piersi, szalone zakupy w najdroższych butikach, drogie wakacje kilka razy w roku czy inne wydatki pochłaniające wysokie sumy. Jej wydatki doprowadziły do tego, że w wieku 21 lat stała się byłą lotto milionerką z bagażem doświadczeń i… roszczeniami wobec organizatorów loterii.

Zdaniem Jane Park, to niedopuszczalne, by wypłacać tak duże pieniądze osobie w wieku 17 lat, ponieważ tak młoda osoba nie ma pojęcia o zarządzaniu dużymi pieniędzmi i nie będzie w stanie psychicznie udźwignąć ciężaru bycia milionerem lotto. Według niej, po 4 latach od odbioru nagrody, loteria EuroMillions zniszczyła jej życie, media nie dają jej spokoju, a nawet miała kłopoty z prawem po jeździe po alkoholu, a na dodatek jej mama została kilka razy napadnięta przez złodziei, którzy chcieli szybko się obłowić. Podobno rozstała się także z partnerem, który był z nią jedynie dla pieniędzy, odsunęła się także od rodziny i przyjaciół, wpadła w towarzystwo, któremu chodziło wyłącznie o sławę i pieniądze.

Organizatorzy loterii, firma Camelot, twierdzą, że tuż po wypłaceniu nagrody pieniężnej, zaproponowali Jane pomoc profesjonalnego doradcy finansowego. Brytyjka jednak odmówiła mówiąc, że w wieku 17 lat nie była świadoma ryzyka utraty pieniędzy i nie była zainteresowana inwestycjami, ponieważ po prostu się na nich nie znała i nie rozumiała ich sensu.

Teraz, po 4 latach od wygranej, pozostały jej jedynie dwa domy, które wynajmuje i właśnie to stanowi dla niej źródło utrzymania. Czy dojdzie do rozprawy sądowej? Z pewnością dowiemy się o tym z mediów.

Ta historia wyraźnie pokazuje, że nie każdy zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą wygrana w lotto. Nie każdy jest na to gotowy i nie każdy wie jak poradzić sobie z dużymi pieniędzmi. Warto więc poszukiwać wskazówek dla potencjalnych lotto milionerów, by uniknąć utraty pieniędzy i wpędzenia się w kłopoty.

Jeżeli czujesz, że jesteś gotowy, by wygrać w EuroMillions czy inną loterię liczbową, w której oferowane są duże kumulacje lotto – wybierz swoje szczęśliwe liczby i zagraj w lotto przez Internet!

 

Mega Millions przez Internet

Zagraj już dziś w amerykańskie lotto!

Rekordowe kumulacje lotto i atrakcyjne nagrody czekają!

Sprawdzaj wyniki lotto wygodnie i sprawnie przez Internet!

Zagraj w ulubione loterie bez wychodzenia z domu!

Największe loterie lotto na świecie

Witaj w świecie lotto online!

Znajdziesz tu największe gry lotto, a także świeże wyniki losowania lotto i ciekawostki.

Sprawdzaj archiwalne wyniki losowania i najświeższe informacje.

Wybierz loterię dla siebie i zagraj online już dziś!

Czekają na Ciebie m.in. Powerball, EuroMillions, SuperEnalotto czy polskie Lotto.