Amerykański hit – Mega Millions Lotto

20th Czerwiec 2017, 14:22

mega millionsMegaMillions to druga, po PowerBall Lotto, najpopularniejsza amerykańska loteria. Co tydzień biorą w niej udział gracze z całego świata liczący na kilkuset milionową wygraną, MegaMillions oferuje bowiem rekordowe pule nagród oraz bardzo dużą szansę na zdobycie choćby minimalnej wygranej (1:14,7). Nic więc dziwnego, że loteria ta cieszy się tak ogromną popularnością.

Pierwsze losy MegaMillions zostały sprzedane 31 sierpnia 1996 roku w sześciu amerykańskich stanach: Georgii, Illinois, Maryland, Massachusetts, Michigan i Virginii, pierwsze losowanie zaś odbyło się tydzień później, czyli 6 września. Wtedy loteria nosiła nazwę The Big Game (tłum. Wielka Gra), dopiero w 2002 roku zmieniono ją na Mega Millions. W ciągu dwóch dekad wielokrotnie zmieniały się też zasady gry, kwota minimalnej wygranej oraz jej zasięg.

Obecnie zasady gry wyglądają następująco: loteria oferuje dziewięć kategorii nagród. Aby wygrać kumulację, gracz musi wytypować poprawnie pięć liczb z puli od 1 do 75 i jedną dodatkową, tzw. MegaBall, z puli 1 – 15. Aby otrzymać nagrodę pocieszenia, wystarczy trafić MegaBall. Minimalna wygrana pierwszego stopnia wynosi 15 milionów dolarów (ok. 58,4 milionów złotych), natomiast maksymalna pula głównej nagrody jest praktycznie nieograniczona i wzrasta za każdym razem, gdy nikt nie wytypuje poprawnie wszystkich sześciu liczb.

Wygrana może być przekazana zwycięzcy od razu w całości lub wypłacana w rocznych ratach, co jest raczej niespotykane w innych loteriach, a z pewnością stanowi udogodnienie dla osób, które mają problemy z rozsądnym gospodarowaniem pieniędzmi. Losowania odbywają się dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i piątek o godzinie 23:00 czasu wschodniego USA.

Warto wspomnieć, że to właśnie w Mega Millions USA padła największa na świecie wygrana – w marcu 2012 roku trójka graczy z Kansas, Illinois i Maryland wygrała 656 mln US$, czyli ponad pół miliarda dolarów. W grudniu 2013 roku z kolei dwóch graczy z Kalifornii i Georgii podzieliło się wygraną 648 mln US$. Być może kolejna rekordowa wygrana należeć będzie do Ciebie?

Mega Millions przez Internet

Zagraj już dziś w amerykańskie lotto!

Rekordowe kumulacje lotto i atrakcyjne nagrody czekają!

Sprawdzaj wyniki lotto wygodnie i sprawnie przez Internet!

Zagraj w ulubione loterie bez wychodzenia z domu!

Największe loterie lotto na świecie

Witaj w świecie lotto online!

Znajdziesz tu największe gry lotto, a także świeże wyniki losowania lotto i ciekawostki.

Sprawdzaj archiwalne wyniki losowania i najświeższe informacje.

Wybierz loterię dla siebie i zagraj online już dziś!

Czekają na Ciebie m.in. Powerball, EuroMillions, SuperEnalotto czy polskie Lotto.