Powerball – amerykańskie lotto z wielkimi wygranymi

3rd Lipiec 2017, 21:11

PowerballPowerBall to najpopularniejsza amerykańska loteria międzystanowa organizowana przez Multi-State Lottery Association (MUSL) od 1996 roku. Jej losowania odbywają w Tallahassee w każdą środę i sobotę o godzinie 22:59 czasu wschodniego. Losy sprzedawane są w kolekturach w 44 stanach, a także przez internet, więc każdy może wziąć udział w grze i sprawdzić czy los przyniesie mu szczęście.

Gra polega na wytypowaniu pięciu z puli 59 liczb oraz jednej bonusowej, tzw. PowerBall, z 35 liczb. Trafne skreślenie wszystkich wylosowanych liczb oznacza główną wygraną, zaś pięć poprawnie wytypowanych liczb lub trafiony PowerBall USA gwarantuje nagrodę w wysokości $1 000 000. W porównaniu z innymi loteriami PowerBall oferuje też stosunkowo wysokie kwoty w wygranych niższego stopnia. Dodatkowo można skorzystać z opcji PowerPlay, która pozwala zwielokrotnić wygraną nawet pięciokrotnie. Minimalna wartość głównej wygranej w Powerball Lotto wynosi 40 mln dolarów, maksymalna natomiast nie ma żadnego ograniczenia, dlatego często wygrane pierwszego stopnia w tej loterii osiągają astronomicznie wysokie sumy.

Największa wygrana w Powerball padła w czerwcu 2013 roku, kiedy to Gloria C. MacKenzie, 84-letnia wdowa z Florydy, rozbiła pulę i zgarnęła $590 500 000. Była to jednocześnie jedna z największych wygranych w historii loterii na świecie. Pani MacKenzie zakupiła szczęśliwy los w supermarkecie sieci Publix i jak sama przyznaje był to jeden z niewielu losów loteryjnych, jakie zakupiła w swoim życiu, ponieważ nigdy nie była zapalonym graczem.

Wysokie kumulacje i duża szansa na trafienie szóstki sprawiły, że loteria PowerBall zdobyła ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych, a od kiedy stała się dostępna dla wszystkich za pośrednictwem internetu, zdobyła wielu miłośników również w innych krajach. Serwis LottoPark proponuje swoim klientom grę w Powerball Online indywidualnie lub w opcji grupowego lotto, czyli grupowej subskrypcji, która zwiększa szanse na wygraną.

Ty też możesz spróbować swojego szczęścia w tej grze. Pamiętaj – kto nie nie gra, ten nie wygrywa.

Mega Millions przez Internet

Zagraj już dziś w amerykańskie lotto!

Rekordowe kumulacje lotto i atrakcyjne nagrody czekają!

Sprawdzaj wyniki lotto wygodnie i sprawnie przez Internet!

Zagraj w ulubione loterie bez wychodzenia z domu!

Największe loterie lotto na świecie

Witaj w świecie lotto online!

Znajdziesz tu największe gry lotto, a także świeże wyniki losowania lotto i ciekawostki.

Sprawdzaj archiwalne wyniki losowania i najświeższe informacje.

Wybierz loterię dla siebie i zagraj online już dziś!

Czekają na Ciebie m.in. Powerball, EuroMillions, SuperEnalotto czy polskie Lotto.