Włoskie Lotto – SuperEnaLotto Online

11th Lipiec 2017, 04:08

superenalottoSuperEnaLotto to popularna włoska loteria o jednych z największych kumulacji na świecie. Od początku swojego istnienia, czyli od 3 grudnia 1997 roku (kiedy to zastąpiła półwiekową loterię EnaLotto), SuperEnaLotto wzbudza wielkie emocje, ponieważ często oferuje wygrane rzędu kilkuset milionów euro. Teraz loteria ta dostępna jest również dla graczy z Polski, poznajmy ją zatem nieco bliżej.

SuperEnaLotto organizowana jest przez prywatną spółkę Sisal S.p.A., tą samą, która wcześniej sponsorowała EnaLotto. Te dwie loterie różnią się od siebie przede wszystkim zasadami gry i pulą nagród – wraz ze zmianą formatu zadbano o to, by fani nie narzekali na brak wrażeń. Warto dodać, że wygrane w loterii SuperEnaLotto są wolne od podatku, co jest raczej rzadko spotykane w loteriach liczbowych.

Aby wygrać główną nagrodę w SuperEnaLotto wystarczy poprawnie wytypować sześć spośród 90 liczb oraz jedną bonusową, tzw. numero Jolly (tłum. wesołą liczbę). Za dodatkową opłatą można skreślić również SuperStar, czyli jeszcze jedną liczbę, która pozwoli na zwiększenie o nawet dwa miliony wygranej pierwszego i drugiego stopnia. Kupony zawierają po minimum dwa zakłady, co oczywiście zwiększa szanse na wygraną. Losowania odbywają się trzy razy w tygodniu: we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 20:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Najwyższa wygrana, jaka do tej pory padła w SuperEnaLotto, wynosi 117,8 mln euro – jest to jednocześnie jedna z największych w historii loterii wygranych przypadających na pojedynczy los. Szczęśliwy zwycięzca nie ujawnił swojej tożsamości ani nie zdradził na co zamierza przeznaczyć pieniądze z wygranej, ale na pewno do końca życia nie będzie się już musiał martwić o kwestie finansowe. Każdy z nas chciałby być na jego miejscu i każdy ma taką szansę. Wielkie pieniądze są dosłownie na wyciągnięcie dłoni – czemu by nie skorzystać?

Mega Millions przez Internet

Zagraj już dziś w amerykańskie lotto!

Rekordowe kumulacje lotto i atrakcyjne nagrody czekają!

Sprawdzaj wyniki lotto wygodnie i sprawnie przez Internet!

Zagraj w ulubione loterie bez wychodzenia z domu!

Największe loterie lotto na świecie

Witaj w świecie lotto online!

Znajdziesz tu największe gry lotto, a także świeże wyniki losowania lotto i ciekawostki.

Sprawdzaj archiwalne wyniki losowania i najświeższe informacje.

Wybierz loterię dla siebie i zagraj online już dziś!

Czekają na Ciebie m.in. Powerball, EuroMillions, SuperEnalotto czy polskie Lotto.