UK Lotto – brytyjskie lotto przez Internet

22nd Lipiec 2017, 11:04

UK LotteryUK National Lottery (zwana UK Lotto lub UK Lottery) jest największą i najpopularniejszą obecnie loterią działającą w Wielkiej Brytanii. Pierwsze losowanie tej gry odbyło się w sobotę 19 listopada 1994 roku, a trzy lata później wprowadzono dodatkowe, środowe losowania. Wszystkie emitowane są przez największą brytyjską stację telewizyjną – BBC.

Loteria UK Lottery oferuje wysokie kumulacje i duże szanse na wygranie głównej nagrody, a jedyne, co trzeba zrobić, żeby ją zdobyć, to trafne wytypowanie kilku szczęśliwych numerów. Jeśli graczowi zależy na wyborze całkowicie przypadkowych liczb, może zdać się na wybór automatu, który skreśli za niego szczęśliwe liczby – opcja ta nazywa się Lucky Dip i jest odpowiednikiem naszego „chybił-trafił”. Ten system wybrała prawdopodobnie dwójka przyjaciół z Hastings w hrabstwie East Sussex, która w czerwcu 1995 roku rozbiła pulę o wartości £22.590.829 – była to rekordowa jak dotąd wygrana w tej loterii.

Zasady gry w UK Lotto są bardzo podobne do El Gordo de la Primitiva, ponieważ sprowadzają się do prostego wyboru sześciu liczb z puli 1 – 49 oraz jednej dodatkowej, tzw. Bonus Ball, która zwiększa wygrane drugiego stopnia. Każdy kupon zawiera ponadto Raffle Number, automatycznie wybierany numer, który losowany jest oddzielnie i daje szansę na zdobycie nagrody pocieszenia. Gwarantowana minimalna wartość głównej wygranej różni się w zależności od dnia losowania – w środy jest to 2,5 mln euro, zaś w soboty – aż 5 mln euro!

Warto wspomnieć, że organizatorzy UK National Lottery dużą część dochodu z loterii przeznaczają na cele charytatywne. Oznacza to, że kupując losy UK Lotto nie tylko masz szansę spełnić swoje marzenia, ale też wspierasz organizacje charytatywne pomagające potrzebującym, a więc dajesz również innym szansę na odmianę losu.

Mega Millions przez Internet

Zagraj już dziś w amerykańskie lotto!

Rekordowe kumulacje lotto i atrakcyjne nagrody czekają!

Sprawdzaj wyniki lotto wygodnie i sprawnie przez Internet!

Zagraj w ulubione loterie bez wychodzenia z domu!

Największe loterie lotto na świecie

Witaj w świecie lotto online!

Znajdziesz tu największe gry lotto, a także świeże wyniki losowania lotto i ciekawostki.

Sprawdzaj archiwalne wyniki losowania i najświeższe informacje.

Wybierz loterię dla siebie i zagraj online już dziś!

Czekają na Ciebie m.in. Powerball, EuroMillions, SuperEnalotto czy polskie Lotto.